Seminár a zážitkové cvičenia na tému HYPERAKTIVITA

Milí rodiča a pedagógovia

OZ Dobrá Myseľ Vás pozýva na podujatie

PREDNÁŠKA A ZÁŽITKOVÉ CVIČENIA NA TÉMU HYPERAKTIVITA

Pripravili sme si pre vás celodenný seminár v ktorom sa budeme venovať téme Hyperaktivita. 

Špeciálno-pedagogická časť bude obsahovať cvičenia a terapie, ktoré pomáhajú pochopiť, ventilovať a upokojiť hyperaktívne stavy.

Časť Tradičnej čínskej medicíny bude o potravinách, ktoré sú spúšťače hyperaktivity, ale aj ktoré by mohli pri hyperaktivite pomôcť.

Do vstupného je zahrnutý upokojujúci bylinný masážny olej a niekoľko zaujímavých receptov na prípravu jedál, ktoré pomôžu posilniť imunitu a vnútorné prežívanie.


Miesto konania: Košice, doplníme
Dátum: 25.1.2020
Čas: 10:00 - 16:00 hod (záver orientačne)
Počet účastníkov: 25
Vstupné: doplníme


Predbežné prihlášky posielajte na mailovú adresu lacofilo@gmail.com alebo do mesengera OZ Dobrá Myseľ

Tešíme sa na Vás a vzájomné obohatenie🙂
  


Hyperaktivita a pohyb.

Pohyb je pre nás dôležitý. Podriaďujeme ho svojim fyzickým a duševným potrebám. Vyjadrujeme ním aj to ako sa cítime a čo prežívame. Hyperaktivita je vnímaná ako pohyb nezriadený, chaotický. Cez pozorovanie prejavov ADHD detí a dospelých vieme pre nich vytvoriť terapie, ktoré ich vnútorný chaos a napätie upokoja. Moja špeciálno-pedaogická časť semináru bude obsahovať metodiku a priame zažitie upokojujúcich terapií, ktoré pomôžu ľuďom s hyperaktivitou dosiahnuť vnútorný pokoj.
Mgr Magdaléna Orolinová

Potraviny a spúšťače hyperaktivity.
Nie je jedno ako sa stravujeme. Ak sa pozrieme niekoľko tisícročí dozadu, vidíme, že ľudia žili v súlade s prírodou. Stravovali sa tým, čo práve bolo k dispozícii. Na jar boli viac horké potraviny a na jeseň skôr štipľavé a sladké. My sa pozrieme ako pôsobia poniektoré potraviny na hyperaktivitu. Ktoré potraviny sú ich spúšťačom a ako upraviť jedálniček podľa ročných období. Týmto pomôžeme aj zosilniť imunitu, ktorá je tak krehká a ľahko sa naruší.
Laco Filo

Obmedzený počet miest.  
Obľúbené príspevky